קשתות בפעילות ODT

אימון חוץ

ירי בחץ וקשת משתלב היטב בבמסגרות ( ODT (Outdoor Training המקובלות בסדנאות ניהול ומנהיגות שונות. במהלך השנים צברנו ניסיון רב בפעולות כאלו ואנחנו יודעים היטב להתאים את תוכן ההפעלה לדרישות הלקוח, בתאום מלא עם הגורמים המקצועיים העורכים את הפעילות.
לפני כל הפעלה, בטרם נגע איש בקשת, מועברות לכל המשתתפים הוראות בטיחות והם עוברים הדרכה בשימוש בקשת. ישנו מספר אופציות להפעלות ברמות שונות ובמתכונות שונות – בין הפעלה יעודית של קבוצה למספר שעות, לבין תחנת קשתות קצרה במסלול אתגרי שכולל מספר תחומים שונים.
להלן מספר אופציות להפעלה יעודית:

משחק הכוונה ואמון בתוך קבוצה: בזוגות או קבוצות קטנות, כשהיורה בפועל מבצע ירי בעיניים קשורות, תוך כדי הכוונה מילולית של חברי הקבוצה הנותרים.

משחק למידה – כל קבוצה מקבלת מספר מסוים של חיצים ומבצעת ירי על מטרות זהות, עם רישום של תוצאות. לאחר מכן מתבצעת הדרכה בעל פה והדגמה וסבב ירי נוסף לאחר הלמידה הקצרה, עם השוואת תוצאות בסוף.

משחק אסטרטגיה – כל הקבוצות מקבלות הדרכה בסיסית זהה והדגמה. לאחר מכן הקבוצות מתחרות בביצוע ירי כשלפניהן מספר אפשרויות לבחירה: לירות על מטרות נייר תקניות עם רישום תוצאות לפני פגיעה (מ-10 עד 1), או לירות על בלונים בצבעים שונים (כל צבע שייך לקבוצה מסוימת) המותקנים על אותה מטרה, כשפגיעה בבלון של הקבוצה שלך מזכה את הקבוצה ב-8 נקודות, ופגיעה בבלון בצבע של קבוצה אחרת מזכה את הקבוצה המתחרה באותן 8 הנקודות. על קפטן הקבוצה הנבחר לקבוע את האסטרטגיה הנכונה לטעמו כדי להביא את קבוצתו לניצחון. בהנחה שכל קבוצה כוללת 5 איש, 2 יורים, 2 נוספים מבצעים רישום תוצאות המושגות על ידי הקשתים, והחמישי הוא קפטן הקבוצה. הירי יתבצע במספר סבבים כדי שכל חברי הקבוצות יספיקו לחוות את התפקידים.