איך מתחילים עם ספורט הקשתות

קשתות היא ספורט שאינו מפלה שום קבוצה: ילדים ומבוגרים, גברים ונשים, בריאים ונכים, כולם יכולים לחוות את חדוות הירי בחץ וקשת.
נוער ומבוגרים: בני נוער מגיל 12 ומעלה, ומבוגרים ללא הגבלת גיל, גברים ונשים.

ילדים בגילאי 10-12 יכולים להתאמן במסגרת של אימון אישי שבועי אחד בן שעה ובהמשך להשתלב בקבוצה.

מרבית המגיעים למועדון הקשתות מכירים את התחום מתכניות הטלוויזיה וסרטי הקולנוע, ואף מספרי פנטזיה שונים, דבר המעצב אצלם מושג מסוים לגבי הקשתות השונה בדרך כלל מן המציאות. לכן, בטרם נרשמים לאימונים הסדירים, המתעניינים בקשתות מקיימים אימון היכרות אישי, בו הם מקבלים הסבר מקיף על ספורט הקשתות ואופן הירי, הדגמה, לימוד כללי הבטיחות והדרכה בטכניקת הירי הבסיסית, וזוכים להתנסות בירי עצמאי בחץ וקשת בסביבה בטוחה ובהדרכה מקצועית.. מעבר לחוויה חד-פעמית מרתקת, אימון היכרות מהווה נדבך הכרחי ברצף הלימוד לפני תחילת האימונים הסדירים, מאחר שזהו השיעור האישי הראשון שבו כל תשומת לבו של המאמן תהיה נתונה להם בלבד. אורכו של אימון ההיכרות הוא כשעה ועלותו 150 ש"ח לאדם.

ניתן לקיים גם אימוני היכרות קבוצתיים ושיעורי חוויה ליחידים ולקבוצות.

את אימוני ההיכרות ושיעורי החוויה ניתן לקבוע בשעות שאינן שעות אימון המועדון.

לימוד הקשתות הוא חוויה אישית המתקיימת בתוך קבוצה. הקבוצות הינן מעורבות מבחינת גילם ורמת מיומנותם של המשתתפים – בני נוער מנוסים ומתחילים וכן מבוגרים מתחילים ומתקדמים מתאמנים זה לצד זה על אותו קו יורים. בתחילת האימון ולאחר החימום האישי, כל מתאמן מקבל את משימותיו מאת המאמן ומבצע אותן תוך בקרה פרטנית צמודה.

קשת המתחיל את פעילותו במועדון, מוזמן לבחור שני אימונים בני שעתיים המתאימים לו ביותר מתוך אלה המפורטים לעיל. אלה יהפכו לאימונים השבועיים הקבועים שלו בתקופה ההתחלתית.

כל המתאמנים החדשים משתמשים בציוד המועדון – הקשתות, החיצים, ציוד המגן הבסיסי, הכול נכלל בעלות האימון. בשלב מאוחר יותר, כאשר הקשת מתייצב מבחינת הטכניקה והפרמטרים הגופניים האישיים, ושואף להגביה את רף ההישגים שלו, יש טעם שירכוש ציוד קשתות משלו, בעזרת הייעוץ המקצועי שיקבל מן המאמן.

שיעור התנסות חווייתי

אמנם המטרה העיקרית שלנו היא ספורט תחרותי, לא כך הדבר לגבי כל אדם שמגלה עניין בקשתות. רבים מבקשים לחוות את חדוות הירי בקשת בלא תכניות מרחיקות לכת לעתיד – ואין יותר כיף מזה! לכן אנחנו מציעים שיעור חוויתי חד-פעמי העונה לדרישותיו של כל מתעניין: הסבר על הקשתות והרקע ההיסטורי (רמת הפירוט תלויה בכם!), הדגמה של סוגי הקשתות השונים, לימוד של כללי הבטיחות וטכניקת הירי והתנסות מעשית מהנה בירי בקשת. את חוויית הקשתות כיף לעבור גם בגפכם וגם בזוג או בקבוצה קטנה – כאן אפשר לערוך גם תחרות מאתגרת!

שיעורי ילדים

האימונים בקבוצה נערכים פעמיים בשבוע לפחות ואורכים שעתיים בכל פעם. אולם, ילדים מתחת לגיל 12 מתקשים לעמוד בדרישות האימון שכזה, כן מבחינה גופנית וכן מבחינה מנטלית. לכן סף הגיל שבו יכול הילד להשתתף באימון בקבוצה המעורבת הוא 12. אולם, קיימת גם מסגרת אימון שמתאימה יותר לגילאים קטנים יותר – ילדים בגילאים 10 עד 12 מתאמנים בשיעורים אישיים, בנפח של אימון אחד של שעה בשבוע, בתאום פרטני עם המאמן.

אימון בקבוצה – נוער ובוגרים

האימונים במועדונים מתנהלים בקבוצות – אך אינם קבוצתיים במובן הקלאסי. מדובר באימון פרטני שמתנהל במקביל למתאמנים הנוספים בקבוצה. כל מתאמן מקבל את משימותיו מן המאמן וכן בקרה והדרכה שוטפת במהלך האימון. הקבוצות הינן מעורבות, הן מבחינת גיל המשתתפים, הן מבחינת הרמה, דבר שמוסיף רבות לדינמיקה של האימון. נפח האימונים המומלץ למתחילים, בני נוער ובוגרים, הוא 2 אימונים בשבוע, בני שעתיים כל אחד.